vrijdag 24 april 2009

Yeşilçam meets SatyriasisTürk haberlerinde hani sürekli tecavüz içerikli haberler duyarız ya? Bazen ünlülerin seks ile ilgili gaflarını duyarız ya? "Tesadüf mü acaba bunlar, neden Türkler böyledir" diye sorasım geldi kendi kendime.

"Türklerin azgın bir millet olup olmadığını nasıl anlayabiliriz" sorusuna aslında pek kafa yormaya gerek yok. Ilk verdiğim örneklere bakabilirsiniz, onun dışında mesela bir düğüne gitsen, bardaki insanlara bakarsın ve olayı çakarsın. Ama buna karşıt "onlar medeniyet görmemiş insanlar" diyebilirler değil mi? O zaman şu açıdan bakalım: Az çok kabul görmüş bir anlayışta, film çevirenler genelde medeniyet görmüş insanlar olur değil mi? Yani aydınlığı temsil ederler demi bir şekil -sözde-? Al buyrun o zaman Yeşilçam size. Adamların her sahnesinde gizli bir pornografi ve sapıklık var. Ve bence bir nebze Türklerin gizli sapıklığını açıklıyor bu. Yeşilçam bizi yıllarca sapık sahnelerle karşı karşıya bırakmış. Demek sadece medeniyet "görmemiş" insanlarda olmuyor bizim Türklerin bu azgınlığı ve sapıklığı.


Batman and Robin à la Yeşilçam


Kahramanımız Batman karıyı götürüyor. Kahramanlık bu mu lan? Ve Yeşilçam filmlerinde şu rehin alınan kadınlar neden hep iç çamaşırı ile orada dikilir? Rehin alınmanın gerektirdiği bir durum mu bu? Neden?
----

James Bond à la Yeşilçam


Şu bacak ve kalça hastalığı büyük ihtimal genetik bir şey. Her filmde ilk saldırılan yer bacaktır. Böyle avuçlanılır kalça felan (bir de iç çamaşırı koklama sahneleri vardır, iğrenç ötesi). Nedir bu Yeşilçam sapıklarından çektiğimiz?
----

Splitting up à la Yeşilçam


"Bu evde silah patlamaz, yalnız şampanya patlar"...Yüürrrrrrüüü be abiiim..Ondan önceki sevişmeler de çok yerli yerinde olmuş =D.
----

Earth belgeseli à la Yeşilçam


HAAAAAAAAYVAN!! Türkün gizli fantazisi bu mu yahu?
----

You've got Mail à la Yeşilçam


Hahaha bunu başka kim uydurabilir? Hangi ırk, hangi kültür, hangi medeniyet? Evet evet, sadece bir Türk.
----

Yanlış anlaşılmasın, çok saygın Yeşilçam filmlerimiz de var tabii ki. Kibar Feyzo olsun, Arabesk olsun, Hababam Sınıfları olsun, Çiçek Abbas olsun, Tarık Akan-Gülşen Bübikoğlu, Edis Hun-X hatun, Kadir Inanır-Türkan Şoray aşklarını anlatan filmler olsun, Cüneyt Arkın'ın bazı filmleri olsun, Kemal Sunal/Şener Şen üstâdların filmleri olsun, efsanevidir her biri. Ama işte bazılarında böyle sapık sapık şeyler oluyor. Araba camını kapatarak bir kadının kafasını oraya sıkıştırıp o kadına tecavüz etmek (bkz.: Faruk Peker'in rol aldığı bir film), yani sadece bir Türk akıl edebilir bunu. Ve efsane olmuş Nuri Alço ve tecavüzcü Coşkun'nun sapıklıkları. Mevcut yani Yeşilçam'da bunlar.

Daha nice sapık görüntüler ve fragmanlar vardı, ama biraz çok 18 üstü olur diye yerleştirmiyorum. Ama artık eminiz ki Türklerde bir hastalık var. Çobanından tut, sosyetesine kadar. Satyriasis hastalığı (=lüzumundan fazla artmış cinsel arzu) Türklerin hepsinde var. Yeşilçam'ımız bunu zaten bize güzelce gösterdi.

Ayrıca Yeşilçam'ımız Rocky gibi, Rambo, Robocop, Superman, E.T., Dawn of the Death gibi ve daha önce gördüğünüz Batman ve Robin gibi orijinal filmler çıkaran bir müessese =D.

Rocky à la Yeşilçam


Allah'ım yarabbim o poşetlerin ne fonksiyonu olabilir, biri bana anlatsın :lol:.
----

Neyse sapıklığı ile, komikliği ile, her şeyi ile kalbimize yerleşmistir Yeşilçam. Yeşilçam beni her zaman yarmıştır. Ben kendi adıma "iyiki varsın" diyorum (sapıklıkları için değil tabii ki, ama daha ziyade bu "orijinallığı" için).

Dipnot:
Yeni bir siteye rastladim, www.alkislarlayasiyorum.com. Komiklik konusunda bulabileceğiniz her şey var. Tavsiye ederim.

.

4 opmerkingen:

Anoniem zei

sana inanamiyorum ! bunu yaptigina inanamiyorum Ersin.

Ibrim zei

Ben inaniyorum Ersin :D.

Ya su hayvan super olmus gul gul geberdim. Roki ise son damla oldu hahaha. Ya super otesi bu yahu

ErsinB zei

@Anonim
Inan, yapildi bile :D..Hayirdir neyi var :idi:

@Ibo
Sen bir de Rambo'yu gor hahah..

Ibrim zei

http://alkislarlayasiyorum.com/?page=content&content_id=558&access_confirm_code=ad371e446c9f028cbd25a8a45eef39dd0fc1a4f2

bunu da buraya eklesene Ersiiin hahahahha

vidyo adi para kazan programi :D
super otesi gebercen